10.04.2015

9 квітня відбулося засідання громадської ради при райдержадміністрації

 

 В роботі дорадчо-консультативного органу взяв участь виконуючий обов'язки голови РДА Г.М.Гладенький та фахівці відділу комунікацій з громадськістю апарату РДА; були присутні представники громадських організацій (які не є членами громадської ради) ветеранів України - І.І.Тростянецький,  ”Громадська рада Північного регіону” - Ю.П.Підлубний,   Кодимська районна народна громадська рада - В.Ф.Білокінь.  Загальна кількість учасників - 23 особи.

 Про роботу  Кодимського відділу РВ ГУМВС України в Одеській області щодо забезпечення правопорядку, захисту прав і свобод громадян в 2014 та І кварталі 2015 року  доповів начальник   Кодимського відділу МВС УМВД  України в Одеській області В.Ю.Мельниченко. Керівник також відповів на чисельні питання учасників засідання. Зокрема, члени ГР цікавились розслідуваннями  низки резонансних справ: щодо  протиправної (на думку учасників засідання) приватизації майна, заволодіння майном колишніх військових частин, спроби рейдерського захоплення угідь та водойм, несанціоноване вирубування лісосмуг тощо. На всі питання було надано  відповіді та роз'яснення,  які, проте, не задовольнили в повній мірі представників громадськості. Вони вважають, що правоохоронці працюють недостатньо ефективно, тому були навіть пропозиції звернутись в обласне управління МВС з метою проведення ретельної перевірки та додаткового розслідування резанансних справ. Втім, було вирішено поки що цього не робити.

 

 Головний лікар КУ “Кодимська центральна районна лікарня” М.А.Поліщук проінформував загал про порядок та умови внесення пропозицій щодо використання приміщень  комунальної установи “Кодимська центральна районна лікарня”.  Інформація викликала посилений  інтерес громадськості тому, що саме питання передачі в оренду приміщення клубу ЦРЛ стало нібито причиною корупційного діяння голови районної ради Л.В.Мелеші. Втім, головний лікар надав всі пояснення та відповідні документи.  В діях керівництва ЦРЛ жодних порушень немає, пропозиція про передачу в оренду розглядалось на сесії райради та було ухвалене відповідне рішення.

 В цілому, засідання громадської ради пройшло дуже бурхливо (це пов'язано напевно з наближенням виборів до місцевих рад), було висловлено ряд гострих питань, претензій і звинувачень до влади, лунали й взаємні (часом необгрунтовані) закиди та компроментуючі висловлювання та заяви. Все ж,  члени громадської ради  після гострих дебатів  спромоглися ухвалити ряд конструктивних  рішень: було підтримано пропозицію  рекомендувати на посаду головного лікаря ЦРЛ С.І.Дарієнка;  було створено тимчасову  комісію  з обстеження реального стану очисних споруд  міста (та підготовки пропозицій за результатами моніторингу),  оскільки вони давно потребують капітального ремонту;  було вирішено розпочати збір коштів на спорудження пам'ятника землякам, які загинули під час проведення АТО.