08.02.2016

4 лютого в залі засідань РДА відбулось перше в цьому році засідання громадської ради при райдержадміністрації. В роботі дорадчо-консультативного органу взяв участь голова РДА В.П.Козачок та фахівці відділу комунікацій з громадськістю апарату РДА.

На засідання також був запрошені: голова районної ради Г.М.Гладенький, заступник начальника Кодимського відділення Балтського відділу ГУ Національної поліції України в Одеській області В.Ю.Мельниченко, військовий комісар Р.В.Коврига, представник районної ветеранської організації І.І.Тростянецький, заступник начальника - начальник Кодимського відділення Балтської міжрайонної податкової інспекції Л.О.Заболотна. Загальна кількість учасників — 18 осіб.

Голова РДА наголосив на важливості постійної співпраці влади з інститутами громадянського суспільства, подякував членам та всім присутніссть за небайдужість, активну життєву позицію та підкреслив: влада зацікавлена в постійному конструктивному діалозі та партнерстві з представниками громадськості. Вадим Козачок також запропонував дещо змінити саму ідею меморіалу воїнам, які загинули на Сході (як пропонувалось раніше): встановити пам'ятник не лише загиблим в АТО, а борцям за незалежність та свободу України в цілому.

Після обговорення члени ГР підтримали пропозицію голови та ухвалили: продовжити та активізувати акцію зі збору коштів на виготовлення та встановлення у районному центрі пам'ятника борцям за незалежність та свободу України.

Про роботу Кодимського відділення Балтського відділу ГУ Національної поліції України в Одеській області щодо забезпечення правопорядку, захисту прав і свобод громадян проінформував загал В.Ю.Мельниченко. Керівник також відповів на чисельні питання учасників засідання. Зокрема, члени ГР цікавились криміногенною ситуацією в районі, тим, чи вона погіршується, чи є позитивні зміни у роботі правоохоронців, як відобразилась на ситуації реформування правоохоронних органів тощо. На всі питання було надано відповіді та роз'яснення, начальник Кодимського відділення Балтського відділу ГУ Національної поліції України в Одеській області також запропонував членам громадської ради допомагати та більш активно співпрацювати з районним підрозілом поліції.

Заступник начальника - начальник Кодимського відділення Балтської міжрайонної податкової інспекції Л.О.Заболотна доповіла про роботу податківців щодо забезпечення бюджетних надходжень та боротьби з тіньовою економікою. Члени ГР запропонували податківцям налагодити більш тісна співпрацю з міською владою у питанні стягування місцевих зборів та податків, адже від цього залежить наповненення бюджету міста та, зрештою, добробут містян.

Після досить бурхливого обговорення учасниками засідання питання про забезпечення виконання в Кодимському районі Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” більшість членів ГР все ж підтримали пропозицію В.Козачка та робочої групи з питань організаційного забезпечення виконання Закону України про декомунізацію. Йдеться про те, що при зміні назв слід уникати “нейтральних” (Вишнева, Садова, Залізнична тощо), оскільки топоніми повинні виховувати містян у національному дусі, відображати історію нашого міста, краю та держави, вшановувати пам'ять видатних особистостей, відновлювати історичну справедливість. А в процесі обговорення змін назв вулиць у райцентрі всі учасники процесу повинні діяти як патріоти, керуватись здоровим глуздом, об'єктивно оцінювати ситуацію та шукати порозуміння.