09.07.2014

Засідання громадської ради

9 липня пройшло засідання громадської ради, на яке запрошені заступник голови районної ради, в.о.голови міської ради, керівники політичних партій, представники громадської ради при райдержадміністрації,  ГО «Кодимська народна районна рада», представники громадськості району.

Питання, яке розглядалося - демонтаж пам’ятника Леніну у центрі міста Кодима.

Попри різні політичні погляди, усі присутні прийняли одностайне рішення: демонтаж, а не руйнування . За єдиною думкою присутніх, потрібно достойно, з повагою до старших поколінь перегорнути цю сторінку історії та розпочати іншу.

Такий підхід влаштовує й голову районної організації комуністичної партії, хоча й була слабка спроба  вплинути на присутніх та залишити пам’ятник на місці. Попередньо є звернення від Компартії до міської ради про перенос пам'ятника, яке рішенням м/р задоволено.

Вирішено: виготовити на території історико-краєзнавчого музею новий постамент, куди й перенести  пам’ятник.

Що ж встановити на його місці буде винесено на обговорення громадськості через оголошення в місцевій газеті «Вісті Кодимщини».

Присутні схиляються до єдиної думки: це має бути символ, який в складний для країни час об’єднає жителів, а не навпаки, без політичного підгрунтя. Непогана ідея – встановлення погруддя Т.Шевченка, поета та художника як гордості українського народу.

Заплановані роботи будуть проводитися за кошти спонсорів та добровільних пожертвувань жителів Кодимської громади