27.09.2018

ПРОТОКОЛ № 6 засідання громадської ради при Кодимській районній державній адміністрації

ПРОТОКОЛ № 6

засідання громадської ради при Кодимській

районній державній адміністрації26 вересня 2018 р. Місце проведення:

м. Кодима,

Кодимська райдержадміністрація

районний СОУП

Час проведення: 14.00

 

Присутні: голова громадської ради при Кодимській райдержадміністрації Г.Ярославська; члени ГР — 12 осіб.

 

Запрошені: голова РДА Г.Гладенький, начальник управління соціального захисту населення РДА О.Гайдук, начальник фінансового управління РДА Т.Ніколішина. начальник відділу комунікацій з громадськістю В. Ф. Савіцький.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

1.Про порядок фінансування громадських організацій соціального спрямування у 2019 році.

 

2. Про створення ініціативної групи по підготовці установчих зборів з формування нового складу громадської ради при райдержадміністрації.

 

3. Різне.

 

СЛУХАЛИ:

Г.Ярославську, яка відкрила засідання, оголосила порядок денний (основне питання: порядок фінансування громадських організацій соціального спрямування у 2019 році на конкурсній основі ) та надала слово Г.Гладенькому.

ВИСТУПИЛИ:

Голова РДА Г.Гладенький, який запевнив учасників зібрання, що влада зацікавлена в постійній співпраці з громадською радою, адже кожен член ГР представляє якийсь інститут громадянського суспільства, тобто певну групу людей. Таким чином відбувається двосторонній зв'язок з мешканцями Кодимщини, що в свою чергу дає можливість вивчення громадської думки з того, чи іншого питання. В.Козачок також закликав представників громадських об'єднань взяти активну участь в обговоренні питання фінансування ГО та висловити свої думки, зауваження, пропозиції з цієї проблеми.

Керівник також проінформував членів ГР по питанню, яке постійно викликає суспільний резонанс, - про ситуацію у районній ЦРЛ.

Голова РДА, зокрема,наголосив: у мережі Фейсбук знову почали поширюватись чутки (не виключено що й з провокативною метою!) про нібито закриття ЦРЛ за рішенням суду.

За інформацією, яку надала адміністрація медичного закладу, таке твердження абсолютно надумане і жодним не відповідає реальному стану справ.

Рішення суду дійсно було, але там йшлося не про остаточне закриття медичного закладу, а про закриття до виконання ним всіх приписів надзвичайників щодо протипожежної безпеки!

 

Ситуація дійсно склалась критична, тому необхідно було терміново шукати вихід. На усунення виявлених недоліків потрібна була чимала сума — близько 2 млн.грн.

Ці кошти з великими труднощами довелось вишукувати в районному бюджеті. Було складно, довелось заощаджувати, економити, скорочувати видатки по інших напрямках, адже коштів на протипожежну безпеку у бюджеті передбачено не було.

Але, в даний час проблема вирішена, приписи (а їх було понад 50 пунктів) надзвичайників виконані. Адже безпека людей та безперебійне функціонування лікарні — першочергове завдання районної влади.

 

Що ж далі? В кінці вересня, буквально днями надзвичайники проведуть ще одну перевірку ЦРЛ за результатами якої буде складено відповідний акт.

 

Якщо після цього в акті перевірки буде зафіксовано, що всі вимоги протипожежної безпеки забезпечені, приписи попередньої перевірки (за результатами якої й було ухвалене зазначене судове рішення) виконані (а вони на сьогодні вже виконані), то проблема буде остаточно вирішена.

 

Просимо членів ГР ради теж проводити інформаційно-роз'яснювальну роботи у своїх організаціях, під час заходів, зустрічей і т.д. І таким чином теж протидіяти провокаціям, неперевіреним та панічним чутка, перекрученням інформації тощо.

СЛУХАЛИ:

по першому питанню порядку денного - начальника управління соціального захисту населення РДА О.Гайдук, яка проінформувала членів ГР про таке: на виконання Національної стратегії сприяння розвитку ГС в Україні на 2016-2020 рр. прийнято постанову Кабміну “Про деякі питання надання фінансової підтримки громадським обєднанням ветеранів”, якою передбачено фінансування програм (проектів) ветеранських організацій на конкурсній основі. Забезпечення проведення конкурсів покладено на місцеві органи влади.

Начальник фінансового управління РДА Т.Ніколішина повідомила, що проведення ГО різноманітних конкурсів здіqнюватиметьcя з наступного року за результатами таких конкурсів. До цього моменту деякі ветеранські організації фінансувались, а деякі — ні. Тому розподіл фінансування на конкурсній основі — найбільш оптимальний в даній фінансовій ситуації.

 

УХВАЛИЛИ:

  1. Рекомендувати керівникам відповідних підрозділів РДА чітко визначити та оприлюднити процедуру підготовки та подання на конкурс програм ІГС, які є претендентами на фінансування.

  2. Райдержадміністрації рекомендувати розглянути питання про фінансування послуг юриста та бухгалтера для потреб громадських об'єднань.

По другому питанню порядку денного - начальника відділу комунікацій з громадськістю апарату РДА В.Савіцького про необхідність проведення роботи щодо створення ініціативної групи по підготовці установчих зборів з формування нового складу громадської ради при райдержадміністрації.

В лютому 2019 році закінчуються повноваження громадської ради при Кодимській районній державній адміністрації, яка була створена у 2017 році. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996” підготовчу роботу з підготовки установчих зборів по формуванню громадської ради при Кодимській районній державній адміністрації здійснює ініціативна група, яка створюється за погодженням з членами громадської ради минулого скликання. До складу ініціативної групи доцільно включати осіб, які мають досвід організаційної роботи, представляють «постійно активні» ІГС (не лише у «передвиборчий період»), чітко розуміють, що і як робити.

Райдержадміністрація звертається до ІГС та членів діючої ГР з пропозицією надавати кандидатури до ініціативної групи.

 

ВИСТУПИЛИ:

 

М.Кондратьєв, який запропонував відділу комунікацій провести та оприлюднити інформацію про чисельність та активность ГО у районі.

 

О.Гончаров, який запропонував через ЗМІ оприлюднювати всю інформацію про формування нового складу громадської ради при Кодимській районній державній адміністрації, проведення установчих зборів, прийом документів, їх переліку, а також після створення ІГ визначити особу (осіб), яка здійснюватиме прийом документів.

 

УХВАЛИЛИ:

  1. Інформацію В.Савіцького взяти до відома та розпочати в ІГС роботу щодо визначення та внесення кандидатур до складу ІГ.

     

Різне.

 

СЛУХАЛИ:

Т.Сіряк, яка від районної профспілки освітян висловила незадоволення діями виконкому міської ради, який вже протягом тривалого часу фактично блокує затвердження тарифів на теплову енергії, що постачатиметься товариством “АВКУБІ ПЛЮС”. Тому початок опалювального сезону на об’єктах соціальної сфери міста, зокрема в закладах освіти, де встановлені системи опалення нового покоління — котли, які працюють на альтернативному виді палива (пелетах), фактично під загрозою зриву. Вона закликала РДА, членів ГР, депутатів місцевих рад якимсь чином втрутитись у ситуацію.

 

УХВАЛИЛИ:

за результатами обговорення вирішили розглянуте порушене Т.Сіряк питання (якщо проблема не буде вирішена найближчим часом) на наступному засіданні ГР, яке відбудеться на початку жовтня.

 

 

Голова громадської ради Г.С.ЯрославськаСекретар громадської ради Т.О. Березовська