11.01.2017

Розпочинаєтсья підготовча робота щодо проведення установчих зборів з формування нового складу громадської ради

У лютому 2017 року закінчується строк повноважень громадської ради при райдержадміністрації, яка була створена у 2015 році. З цієї причини та відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від від 3 листопада 2010 року № 996 керівництво громадської ради та райдержадміністрація розпочинають підготовчу роботу щодо проведення установчих зборів з формування нового складу громадської ради при Кодимській районній державній адміністрації, які відбудуться в кінці лютого 2017 року.

Громадська рада при районній державній адміністрації як постійно діючий колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган утворюється на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 “”Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” Мета - забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

Новий склад громадської ради буде сформовано на установчих зборах шляхом голосування за кандидатури, які добровільно заявили про бажання брати участь у роботі громадської ради. Кількісний склад громадської ради буде визначено установчими зборами на строк у два роки.

До складу громадської ради можуть бути обрані представники громадських, релігійних, професійних спілок, об’єднань та інших непідприємницьких товариств і установ, легалізованих відповідно до законодавства України.

Наразі громадська рада звертається до представників іститутів громадянського суспільства, які здійснюють свою діяльність на теренах Кодимського району, з пропозицією взяти участь у формуванні ініціативної групи по підготовці установчих зборів громадської ради та подавати кандидатури від своїх організацій.

Формування ініціативної групи необхідне для здійснення всієї роботи щодо підготовки та проведення зборів, на яких буде обрано склад громадської ради на найближчі два роки. Саме члени ініціативної групи мають визначити та передбачити питання, які можуть виникати як у процесі підготовки, так і під час проведення зборів: зокрема, дату проведення та етапи підготовки зборів, зразки заяв, порядок ведення установчих зборів, навіть пропозиції щодо головуючого на зборах, і багато інших питань мають бути визначені саме ініціативною (а практично – робочою) групою.

Орієнтовна чисельність ініціативної групи - 5-9 осіб, які представлятимуть як ІГС, так і РДА. Це дозволить оптимально розподілити обов’язки поміж членами групи, і зробити її максимально мобільною.

Як показала попередня практика, не менш важливим є питання фаховості членів ініціативної групи. Доречно включати до складу ініціативної групи осіб, які мають досвід організаційної роботи, представляють «постійно активні» ІГС (а не лише у «передвиборчий період»), чітко розуміють, що і як робити. Остаточно склад ініціативної групи буде визначений на черговому засіданні громадської ради при РДА.

За додатковою інформацією звертатись за адресою: м.Кодима, пл. Перемоги, 1, перший поверх, каб. № 32-А. Телефони для довідок 2-61-96, 0978139192.