А як же села? Підґрунтя змін на стадії формування

Найбільше побоюються медичної реформи мешканці сіл. І донині в селах надання медичних послуг не було на тому рівні, що в містах, а тепер людей бере острах – чи не позбавлять їх і того, що вони мали; чи не позакривають ФАПи та амбулаторії; чи потягнуть селяни на мізерні прибутки оплату медичних послуг? Якими будуть зміни? Чи на краще? 


Нещодавно в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) під час районних зборів соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома головний лікар КУ «Кодимський районний ЦПМСД» О.О. Алтухова зауважила, що наразі в Україні діє пострадянська медична система, яка на паперах гарантує людям безоплатне лікування. Фактично ж держава не в змозі виконувати ці зобов’язання, адже просто не має достатньо коштів на оплату всіх необхідних медичних послуг для населення. В результаті громадяни повинні самі вирішувати проблеми зі здоров’ям, нерідко навіть ті, що загрожують життю. В той же час лікарі державних закладів працюють за мізерні гроші. Пацієнти не можуть обирати собі лікаря на свій розсуд, бо мають одного умовно безоплатного дільничного, до якого вони приписані за місцем проживання. 


Оксана Олександрівна розповіла про п’ять найважливіших змін в реформуванні медичної галузі: перша – гроші йдуть за пацієнтом; друга – сімейного лікаря люди обирають собі самі; третя – автономія медичних закладів; четверта – лікарі отримуватимуть зарплатню відповідно до послуг, які надали; п’ята – гарантований пакет медичних послуг, які оплачує держава.


– Звичайно, питань з реформування галузі досить багато, багато й неясності. Ми повинні розуміти, що у нас не стане в медицині все добре за три дні. Але треба прийняти нормативну базу і почати по цій базі рухатись, щоб колись ми все ж таки прийшли до нормальної охорони здоров’я, – резюмувала О.О.Алтухова. 


Наразі детальнішої інформації по кожному окремо взятому селу немає. Питання в розробці. Проте М.В. Степанов вже сьогодні завляє, що мешканці області зможуть отримати необхідну медичну допомогу 24 години 7 днів на тиждень, і цьому дуже хочеться вірити. 

Матеріали газети «Вісті Кодимщини»