Чи може сімейний лікар відмовитися від пацієнта?

Чи може сімейний лікар відмовити пацієнту в укладенні декларації?

У статті 9 законопроекту №6327 чітко передбачено, що пацієнт реалізує своє право на вибір лікаря шляхом подання надавачу медичних послуг декларації про вибір лікаря первинної медичної допомоги 

Лікарю, який надає первинні медичні послуги, забороняється відмовляти у прийнятті декларації про вибір лікаря на підставі наявності у пацієнта хронічного захворювання, його віку, статі, соціального статусу, матеріального становища, зареєстрованого місця проживання тощо, крім випадків, передбачених законодавством.

Випадки, передбачені законом, описані в Основах законодавства у статті 34, де зазначається, що лікар має право відмовитися від подальшого ведення пацієнта, якщо той не виконує медичних приписів або правил внутрішнього розпорядку медзакладу, за умови, що це не загрожуватиме життю хворого і здоров'ю населення.

 ***

Підписуйтесь також на нашу розсилку: http://eepurl.com/cv9aDb Тут найважливіші новини про зміни в українській медицині та відповіді на ваші запитання про реформу системи охорони здоров'я!

Попередні випуски дивіться тут:

1. https://goo.gl/wzSX5p

2. https://goo.gl/GhJchs

3. https://goo.gl/Nkpb1E

4. https://goo.gl/VYB6Q9

5. https://goo.gl/MAkXvi