Турбота - це закупити для жителів свого регіону вакцину від грипу

Дякуємо тим регіонам, які дотрималися рекомендацій МОЗ і закупили вакцини для профілактичних щеплень для груп ризику за кошти місцевого бюджету. Закликаємо решту регіонів підтримати цю ініціативу!

Так, у місті Дніпро вакцину придбали практично у всі Центри первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД), а також Центри та медичні заклади в 14 населених пунктах області.

Харківський район Харківської обл забезпечив можливість щеплення у своїх медичних закладах.

Вакцину закупили ряд районних, міських та сільських ЦПМСД у Полтавській, Волинській, Київській, Кіровоградській, Рівненській, Вінницькій, Запорізькій та Донецькій областях, у тому числі – прифронтові Торецьк, Новогродівка, Добропілля.

У Житомирській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Тернопільській, Херсонській, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій, Одеській, Львівській областях вакцину замовили окремі медичні заклади.

ЦПМСД планують вакцинувати, перш за все, медичних працівників, які перебувають у постійному контакті з хворими, а також малозабезпечених пацієнтів з груп ризику.

Окрім лікарень і ЦПМСД вакцини за кошти місцевих бюджетів придбали ряд психоневрологічних інтернатів, дитячих будинків, інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів.

Щеплення від грипу не входять до національного календаря щеплень, а відтак, ці вакцини не закуповуються за кошти державного бюджету. Вони можуть купуватися за кошти місцевих бюджетів чи інших джерел, не заборонених законодавством.

Більше інформації на сайті МОЗ:http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20171107_b.html