14.12.2020

14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

     14 грудня у районі (вже традиційно) відзначили День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. О 10 годині, біля пам'ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС у центрі міста  відбувся мітинг-реквієм за участю членів районної організації “Союз Чорнобиль України», представників влади, керівників структурних підрозділів РДА, службовців органів місцевого самоврядування, інших районних ветеранських організацій.

  До присутніх звернувся голова РДА Дмитро Крісанов. У своїй промові посадовець наголосив: варто пам'ятати - герої-чорнобильці  захистили від радіактивного лиха  не лише Україну, але й країни Європи та, власне, весь світ. А тому 14-го грудня має слугувати своєрідним Днем пам’яті, днем-нагадуванням, днем-уроком історії. Керівник побажав   ветеранам-ліквідаторам міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди.

  Голова районної організації «Союз Чорнобиль України» Іван Кучеренко    підкреслив, що саме завдяки мужності, самовідданості, вірності обов'язку ліквідаторів ми сьогодні маємо можливість жити, працювати, виховувати дітей, розбудовувати нашу державу. Не вистачало засобів захисту, інших життєво неохідних речей, часто-густо не витримувала техніка, люди постійно ризикували життя, та все ж, не покладаючи рук, невідступно виконували свою ризиковану, але таку потрібну  роботу. 

   Хвилиною мовчання присутні вшанували всіх загиблих, які поклали свої життя  під час ліквідації ядерної катастрофи та померли від хвороб в наступні роки, та поклали квіти до підніжжя пам’ятника.