06.09.2019

Відбулася розширена апаратна нарада

5 вересня голова райдержадміністрації Г. Гладенький провів розширену апаратну нараду, на яку були запрошені керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, очільники громад, керівний склад районного територіального центру комплектування та Кодимського міськрайоннного сектору ГУ ДСНС України в Одеській області.

Жваве обговорення викликало перше питання порядку денного - про введення в дію нормативно-грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів (начальник відділу Держгеокадастру в Кодимському районі С. Невська). Додаткового роз’яснення потребувала нова методика розрахунку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення.

Довідково.

З 1січня 2019 року запроваджено новий методичний підхід до проведення нормативної грошової оцінки земель. Мета – актуалізувати й оновити оціночні показники, оскільки останній раз нормативно-грошова оцінка земель в Україні проводилася у 1995 році та значною мірою базувалася на ще радянських показниках економічної оцінки земель 1958 року.

Втім простий, на перший погляд, новий математичний розрахунок призвів до проблемної ситуації та позначився фінансовими втратами деяких власників земельних ділянок (паїв). Зменшення грошової оцінки сільгоспугідь, проведеної за новою математичною формулою, призвело до зниження на відповідну частку рівня орендної плати, який зазвичай зафіксовано в договорах оренди.

Як зазначила посадовець, в цілому по району, цей показник підвищився. Вищезазначені втрати — це скоріш прикрі виключення, ніж тенденція.

Однак голова РДА вимагає від посадовців виправлення даної ситуації. Перш за все, необхідно звернутися за додатковими роз’ясненнями до компетентних структур та ініціювати внесення змін у нормативно-правову базу (якщо ніщо інше не виправить ситуації, що склалася).

Начальник відділу агропромислового розвитку, екології та контролю за земельними ресурсами Г. Царан довела до присутніх зміст листа Подільського управління ГУ державної фіскальної служби в Одеській області.

Довідково.

Відповідно до вимог Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній власності (землі сільськогосподарського призначення) здійснюється за результатами земельних торгів. Стартова ставка орендної плати за землю, якою починаються земельні торги в Одеські області, дорівнює 8 відсотків від нормативно грошової оцінки землі. Максимальна ставка за результатами торгів - 24 відсотки.

Таким чином, у всіх сільських радах району, ставка орендної плати за землю встановлена від 8 відсотків. І лише у єдиній сільській раді— Грабівській, цей показник становить 7 відсотків, внаслідок чого бюджет громади не доотримав певних коштів. Таке рішення, принаймні, викликає здивування, коментує очільник району: невже громаді не потрібні додаткові надходження, які будуть використані на соціально-економічний розвиток цієї ж громади?

З метою приведення всіх існуючих договорів оренди земель сільськогосподарського призначення до сучасних реалій земельного ринку голова райдержадміністрації рекомендує виправити таку розбіжність у найкоротші терміни.

Аналіз стану соціального захисту інвалідів та створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими можливостями здійснила начальник управління соціального захисту населення РДА О. Гайдук. Зокрема, вона повідомила, що у районі працює комітет доступності, який проводить постійні моніторинги та фіксує значні зрушення у цьому питанні. Голова РДА зазначив, що громадяни з особливими потребами становлять значну частину нашого населення, і, перебуваючи серед нас, повинні почуватися комфортно у фізичному і психологічному сенсі.

Про забезпечення протипожежного водопостачання на території Кодимського району доповів Д. Орлов, начальник 24-ї державної пожежно-рятувальної частини. Майже у кожній сільській раді є порушення: відсутня вода у водонапірних вежах, не забезпечено під’їзд до природних водоймищ тощо. І якщо на терміновий виклик прибуває пожежна машина, то її власних водних ресурсів вистачає на 3 хвилини роботи. Коли техніка (вага якої 11 тонн), втрачаючи дорогоцінний час не може під'їхати до водоймища, це, щонайменше матеріальні збитки, або й загроза життю людини.

Вже розпочато черговий призов до Збройних сил України та інших військових формувань України громадян України на строкову військову службу у жовтні-грудні 2019 року. Про заходи щодо його забезпечення інформував військовий комісар Кодимського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки В. Лозінський. Суттєво у цій роботі нічого не змінилося. Залишається актуальною співпраця із головами сільських громад, які, зокрема, повинні проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу й серед батьків призовників стосовно заборони залучати строковиків до служби в зоні операції об’єднаних сил тим самим розвіювати їх побоювання. План по призову у районі має бути виконаним.

На цьому розширена апаратна нарада завершила свою роботу.