22.01.2020

Вітання голови райдержадміністрації Дмитра Крісанова з Днем Соборності України

Шановні земляки!

22 січня український народ святкує День Соборності України.

День Соборності України увійшов до національного календаря як свято, яке ми відзначаємо на державному рівні з 1999 року, коли був підписаний відповідний Указ Президента.

Згідно з цим документом 22-е січня встановлено Днем Соборності України на знак проголошення у 1919 році Акту Злуки. Ця знаменна дата з року в рік нагадує усім нам про те, що Україна – єдина держава, а ми – єдиний народ.

Ідея соборності України була однією з найзаповітніших мрій українців протягом довгих років, її обґрунтовували у своїх працях визначні мислителі та діячі ХІХ та ХХ століття: члени Кирило-Мефодіївського братства, "Руської трійці", видатні українські вчені Михайло Драгоманов, Іван Франко, Михайло Грушевський.

«Соборна» означає спільна, об'єднана, консолідована, та, що має згоду та підтримку усіх. Сьогодні від подій Української революції минуло понад сто років, але об’єднують однакові прагнення: як і колись, так і тепер український народ відстоює ідею єдності, соборності та територіальної цілісності держави. І сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Цілісна Україна – це повернення окупованих територій: Криму і окремих районів Донеччини та Луганщини.

Тому ця вікопомна подія нагадує нам, що Український народ реалізував своє багатовікове прагнення жити у соборній державі, сповідувати єдині національні і суспільні цінності, спільними силами дбати про добробут народу.

Отже, прийміть найкращі привітання від імені районної державної адміністрації, від себе особисто з нагоди одного з найвеличніших свят – Дня Соборності України, 101-у річницю якого ми відзначаємо у цьому році!

Нехай кожен громадянин зустріне урочисте свято Соборності з відкритим серцем, з вірою в щасливе майбутнє держави та гідне життя.

Зичу усім вам злагоди, сил та натхнення, успіхів у роботі на благо нашої Вітчизни!

Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання демократичної і могутньої України, надійної запоруки щасливого життя її достойного народу!

Голова райдержадміністрації Дмитро Крісанов