07.11.2018

Це не піар, а нагальна необхідність для спасіння хворих після інсульту — Євгеній Кострицький про нове обладнання

7 листопада голова райдержадміністрації Г. Гладенький, депутат обласної ради М. Сорочан, начальник фінансового управління РДА Т. Ніколішина відвідали неврологічне відділення КП “Кодимська районна центральна лікарня”, яке оновилось устаткуванням для комплексного відновлення хворих після інсульту.

Як ми інформували раніше, за сприяння депутата обласної ради, директора ТОВ “Агрофірма “Кодима” М. В. Сорочана з фракційного розподілу державних субвенцій у районний бюджет на здійснення заходів соціально-економічного розвитку у медичній галузі надійшли 500 тис. грн., необхідних для встановлення відповідного обладнання.

Як і планувалось, нині у відділенні вже функціонують: реабілітаційні модулі для плеча, нижніх та верхніх кінцівок; два реабілітаційні столика для верхніх кінцівок з вантажем; вертикалізатори динамічний та та статистично-динамічний; пристрій MOTOmed. Останній представляє собою комбінований пристрій для тренування рук та ніг та оснащений сучасною електронною системою для вибору програми реабілітації.

- Це обладнання завершує цикл у загальній системі лікувальних заходів та скорочує терміни відновлення пацієнтів після інсульту, збільшує їх шанси на повернення до повноцінного життя, - коментує придбання заступник головного лікаря установи В. Яремчук. - І ми пишаємося, що саме в нашій лікарні відтепер функціонуватиме такий відновлювальний комплекс і, як ми вже переконалися, користуватиметься великим попитом. А загалом усі ми працюємо на кінцевий результат.

Завідувач неврологічного відділення Є. Кострицький наголосив :

- Найголовніше для пацієнта, а також для лікаря — збереження дорогоцінного часу після ураження хворобою, ранній початок реабілітаційних заходів після “судинної катастрофи”. І саме це обладнання вкрай необхідне. І це не піар, а нагальна необхідність для спасіння хворих.

Лікар продемонстрував роботу кожного пристрою, розповів про принцип роботи, повідомив, що їх тестування проводиться другий день поспіль, зразу ж після встановлення, і вже зрозуміло, що шансів у пацієнтів у разі використання цього обладнання побільшає.

- Відтепер відновлювальна терапія у лікарні завдяки високій фаховості завідувача відділення Євгена Кострицького має певні переваги та стало більш конкурентноздатним у порівнянні з іншими лікувальними закладами області. І це наша велика перевага. Ми й надалі прикладатимемо зусилля для підсилення цієї ланки медичних послуг для населення Кодимщини, - прокоментував подію голова райдержадміністрації Г. Гладенький.

Також очільник району від усієї громади району подякував депутату обласної ради М. Сорочану за унікальну можливість мати таке медичне устаткування у лікувальному закладі.

- Микола Васильович завжди там, де дійсно потрібна допомога, на відміну від інших політичних діячів, які іноді діють на власний розсуд, не враховуючи нагальні потреби району. Як депутат обласної ради він постійно переймається проблемами краю і завжди готовий до співпраці. Саме завдяки його старанням відділення стало одним із неврологічних авангардів області, що відзначила й директор департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Олена Теряєва.

- Цього року квоту з фракційного розподілу державних субвенцій нам вдалося отримати в районний бюджет у повному обсязі. Всі кошти використовуються на соціально-економічний розвиток, укріплення соціальної сфери району. Отримане обладнання для неврологічного відділення — це результат й моєї роботи зокрема, яку я налаштований продовжувати. От й сьогодні на прохання Євгена Євгеновича я готовий найближчим часом придбати “шведську стінку”, яка б доповнила новий відновлювальний комплекс для хворих, - повідомив депутат облради, директор ТОВ “Агрофірма “Кодима” М. Сорочан.

Довідково. За інформацією завідувача неврологічного відділення Є.Кострицького у 2018 році у районі зафіксовано 166 випадків захворювання на інсульт, у 2019 по жовтень включно — 106. Тобто, кожні 2-3 дні трапляється 1 випадок інсульту.