25.06.2018

Державні службовці Кодимщини відзначили 100-річчя державної служби

У цьому році ми відзначаємо визначну подію - сторіччя державної служби в Україні.

Інститут державної служби в її нинішньому розумінні з'явився 1918 року – заГетьманату Павла Скоропадського, часів спроб у XX столітті побудови на теренах наших земель незалежної Української Держави.

Після приходу до влади гетьмана Павла Скоропадського 29 квітня 1918 року було запущено активні державотворчі процеси, прийнято та значною мірою впроваджено цілу низку системних законів, які вперше в історії України на законодавчому рівні закріпили основу інституту державної служби.

Таким коротеньким екскурсом в історію голова райдержадміністрації Г. Гладенький розпочав урочисті заходи з нагоди свята.

Очільник району наголосив на важливості державної служби в новітні часи, після відновлення незалежності України та початок цілеспрямованої діяльності щодо створення системи державної служби. Голова РДА перерахував ініціативи виконавчої влади у районі, втілені у життя вже останнім часом: перехід численних соціальних закладів на альтернативне опалення, капітальний ремонт дороги Кодима-Балта, яка є головною транспортною артерією між сусідніми районами, покращення інвестиційного клімату та ін.

Говорячи про формування професійної компетентності кадрів у системі державної служби, ділової активності нинішніх працівників Г. Гладенький з-поміж інших відзначив Ганну Лисенко, яка стала переможцем першого (районного) туру в номінації «Кращий спеціаліст» та сьогодні перебуває у м. Одеса для участі у заходах з нагоди Дня державної служби: вона посіла трете місце у ІІ (обласному) турі Конкурсу.

- Щиро вітаю вас із професійним святом – Днем державної служби України. Вірно, чесно та шляхетно служити своєму народові та державі, в ім'я її процвітання, для українців у всі часи було почесним обов'язком, - завершив промову голова райдержадміністрації та побажав колегам наснаги, терпіння, сили волі, міцного здоров'я та нових здобутків у справі почесного служіння народу України.

За сумлінне виконання посадових обов'язків, вагомі досягнення у професійній діяльності, значний особистий внесок у забезпечення ефективного функціонування державного механізму та з нагоди свята численні державні службовці, а також ветерани, нагороджені Почесними грамотами, подяками Кодимської районної державної адміністрації та районної ради.

Також голова районної організації професійної спілки працівників державних установ Є. Косаренко за багаторічну громадську роботу нагородила грамотами найактивніших голів профспілок працівників державних установ.

Завершенням заходу стали пісенні вітання від народного хору “Джерела” (художній керівник В. Барановський), заслужених та знаних артистів Кодимщини.