21.02.2019

До уваги виборців! Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси

Постановою Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 893 встановлено порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси (ТЗМГ).

Кожен виборець, який 31 березня 2019 року не буде знаходитись за зареєстрованим місцем проживання і проголосувати на своїй виборчії дільниці, може тимчасово змінити місце голосування без зміни виборчої адреси.

Для цього необхідно звернутись з відповідною заявою до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або у відділ ведення на території якого розташовується виборча дільниця найближча до місця перебування виборця у день голосування.

При собі обов’язково потрібно мати паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України) та документи, які підтверджують необхідність такої зміни. До таких документів можна віднести довідку з місця роботи, довідку з місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати, проїзні документи, путівка в санаторій, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. (Перелік таких документів не є вичерпним). Без документів, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси, виборцю буде відмовлено у задоволенні заяви.

Для громадян України, місце реєстрації яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях і в даний час проживають у нас в районі, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування.

Члени виборчих комісій, які в день виборів будуть працювати на виборчій дільниці, до якої їх виборча адреса не відноситься, подають заяву та копію посвідчення чинного члена виборчої комісії (оригінал пред’являється особисто) або копію рішення про утворення/зміни в складі ВК.

Тимчасова зміна місця голосування забезпечує включення виборця до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці по всій території України.

Після внесення відповідних змін, виборцю видається посвідчення про тимчасову зміну місця голосування встановленої форми, яке потрібно пред’явити членам дільничної виборчої комісії для отримання виборчого бюлетеня. Записи про вищевказаних громадян будуть розташовані в кінці списку виборців.

Якщо виборець вже отримав посвідчення, а потім передумав змінювати місце голосування і вирішив голосувати за місцем реєстрації, необхідно повернути посвідчення у той відділ ведення, який його видав. Інакше виборець залишиться у списках для голосування, відповідно до поданої заяви і проголосувати за місцем реєстрації не зможе.

Заяви приймаються відділом ведення Державного реєстру виборців до 25 березня 2019 року (включно).

Чекаємо вас у відділі ведення Державного реєстру виборців за адресою: м.Кодима,пд.Перемоги, 1, каб. №13. Контактний телефон 2-66-89, 2-60-45.

 

Відділ ведення Державного реєстру виборців

апарату райдержадміністрації