11.10.2018

До вирішення проблеми долучилась облдержадміністрація

 

У вівторок, 9 жовтня, в приміщенні райдержадміністрації фахівці департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності облдержадміністрації провели виїзну нараду, в ході якої пройшло обговорення проблемних моментів встановлення розміру тарифів на виробництво теплової енергії.

Нарада проводилась у відповідь на численні звернення райдержадміністрації з питання встановлення тарифів на виробництво теплової енергії міською радою. У заході взяли участь перший заступник голови РДА Олег Косаренко, заступник голови районної ради Олег Чернійчук, заступники міського голови Олександр Буйденко та Олександр Гуцол, керівники структурних підрозділів РДА, представники ТОВ «АВКУБІ ПЛЮС», керівники бюджетних установ міста тощо.

Ключова мета заходу – роз'яснення посадовим особам міської ради вимог законодавства у питанні встановлення розміру тарифів на виробництво теплової енергії з метою вирішення проблемної ситуації.

А критична ситуація, як вже повідомлялось раніше, склалась після низки рішень виконавчого комітету Кодимської міської ради щодо затвердження тарифу на виробництво теплової енергії ТОВ «АВКУБІ ПЛЮС».

Спочатку був затверджений економічно необгрунтований тариф з порушенням чинного законодавства. Після того як сесія міської ради ухвалила рішення про його перегляд, виконком, проте, так і не спромігся затвердити тариф відповідно до вимог Закону України «Про теплопостачання». У результаті таких непродуманих та безвідповідальних дій теплопостачальна організація погрожує розірвати угоду про співпрацю та у судовому порядку вимагати відшкодування збитків. Таким чином під питанням не лише початок, а й стале проходження опалювального сезону в Кодимській центральній районній лікарні, загальноосвітніх школах в Кодимі, ДНЗ «Гвоздика» та районному Будинку культури.

Фахівці департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності ОДА (головний спеціаліст відділу інженерних систем життєзабезпечення Тетяна Беркун та головний спеціаліст відділу енергоефективних альтернативних видів палива та ліцензування Христина Чеботаренко) аргументовано намагались переконати керівництво міськради в необхідності діяти відповідно до вимог чинного законодавства у питанні затвердження тарифів.

Проте заступники міського голови, попри всі наведені аргументи та посилання на нормативно-правові акти, чомусь не виявили волі до порозуміння, стояли на своєму та доводили, що нібито міська рада не може вплинути на рішення виконкому. З їх боку не прозвучало також й пропозицій щодо інших можливих щляхів вирішення проблеми.

Зрештою, заступники міського голови все ж нібито погодились на пропозицію заступника голови районної ради Олега Чернійчука про проведення позачергового засідання виконкому міської ради з метою повторного розгляду питання щодо затвердження тарифу на виробництво теплової енергії ТОВ «АВКУБІ ПЛЮС».