03.08.2016

Героїв пам'ятатимуть віками

Сьогодні о 10.00 відбувся урочистий мітинг та встановлення і відкриття пам’ятної меморіальної дошки на фасаді Державного навчального закладу "Кодимське професійно-технічне аграрне училище" трьом нашим загиблим у АТО героям-землякам, які навчалися та закінчили ПТАУ.

Їх імена: ТКАЧ ВІТАЛІЙ ІВАНОВИЧ, КОВАЛЬЧУК КОНСТЯНТИН МИКОЛАЙОВИЧ, БЕДРІЙ СЕРГІЙ ЛЕОНТІЙОВИЧ.

Вшанувати їх пам’ять, поклонитися батькам прийшли Голова Кодимської районної державної адміністрації В. Козачок, голова районної ради Г. Гладенький, заступник голови РДА О. Косаренко, депутат обласної ради М. Сорочан, голова спілки воїнів АТО Кодимського району М. Паниченко, голова спілки воїнів АТО Балтського району, побратим загиблого Віталія Ткача Р. Антонюков, заступник військового комісара майор Ю. Гончарук, голова спілки ветеранів Кодимського району В. Андреєв, волонтери та представники громадськості. У жалобі та знеболеними серцями батьки та рідні загиблих молодих чоловіків слухали слова подяки та підтримки у страшному горі — втрати найдорожчих та найважливіших людей свого життя.

Після виконання гімну України право  відкрити  меморіальну  дошку  надали Миколі Паниченку та Руслану Антонюкову.

Під звуки тужливої пісні «Пливе кача», яка стала символом Небесної сотні, військові зняли чорне полотнище. Присутні поклали квіти, запалили свічки та у хвилині тривожного мовчання вшанували подвиг героїв.

У зверненні до присутніх голова РДА Вадим Козачок зазначив, що на війні ми втратили і продовжуємо, на жаль, втрачати найкращих. Вони мали вибір, але ним стала війна - за долю і майбутнє України, за територіальну цілісність нашої держави.

Слова пошани, вдячності і співчуття рідним та близьким загиблих висловили Г. Гладенький, М. Сорочан, Р. Антонюк, А. Покиньборода, Ю. Гончарук.

Тепер учні закладу щоденно йдучи на заняття, дивлячись на зображення героїв, пишатимуться їх подвигом, сказала директор ДНЗ «Кодимське ПТАУ» Ірина Ковалішина та згадала про те, якими вони були: чемними, вихованими, старанними.

Немає сумніву, що меморіальна дошка Віталію, Костянтину та Сергію не стане просто дошкою на стіні навчального закладу, а згадкою про одних із сотень полеглих у боях за Незалежність, що передаватиметься із покоління у покоління: на їх подвигах виростуть діти, розбудують нову, сильну, єдину Україну.

Чи стихне відчай батьків від втрати синів? Але горе, розділене на багатьох, кажуть, стає меншим.

Ще довго не розходилися побратими загиблих...

 

Довідково. Меморіальна дошка виготовлена на кошти, зібраними громадською радою при райдержадміністрації за участі членів спілки воїнів АТО Кодимського району.