22.05.2020

Максим Куций розповів, як відбудеться ЗНО та за яких умов відкриються садочки

Одеська обласна державна адміністрація підготувала рекомендації для навчальних закладів регіону, аби ЗНО відбулося максимально комфортно та безпечно, а також – правила роботи садочків. Усе – під строгим контролем дотримання правил індивідуального захисту для жителів області. Про це повідомив керівник Одеської ОДА Максим Куций.

«Наразі працюємо над тим, щоб скоординувати всі зусилля для гарантування безпечних умов нашим дітям. Навчальні заклади регіону мають подати перелік шкільних автобусів та маршрутів із підвезення учнів до пунктів ЗНО: увесь транспорт оброблятиметься розчинами для дезінфекції після кожного рейсу. Педагоги та діти будуть забезпечені необхідною кількістю дезінфекційних засобів, захисних масок», — зазначив Максим Куций.

Окрім того, керівник ОДА розповів про принцип, за яким уже незабаром на Одещині запрацюють садочки, а саме, групи будуть відкриті для батьків, які працюють. Усі садочки мають бути забезпечені необхідною кількістю засобів для дезінфекції та ЗІЗ – до них дозволяється приймати дітей, які не мають симптомів вірусної інфекції та мають довідку від сімейного лікаря про епідеміологічне оточення дитини.

Спеціалісти зазначають, що наразі обговорюється можливість ПЛР-тестування працівників дошкільних закладів. Лише за відсутності будь-яких симптомів вірусної інфекції зможуть приступити до роботи з дітьми. Щодня у закладах вимірюватиметься температура як дітям, так і дорослим.

Максим Куций зазначив, що освітня програма адаптована до нових умов карантинних обмежень із застосуванням технологій дистанційної освіти.

Нагадаємо, пробне ЗНО відбудеться з 15 по 17 червня 2020 року. Основна сесія ЗНО – з 25 червня до 17 липня, результати мають надійти до 31 липня. Абітурієнти мають подати документи для вступу з 13-го по 22-ге серпня. Зарахування триватиме до 5-го вересня, а навчальний рік розпочнеться 15-го вересня.