12.06.2018

​Максим Степанов: Створення місцевих пожежних команд – особиста відповідальність керівників РДА та ОТГ

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов доручив активізувати роботу щодо створення місцевих пожежних команд на території 7 районів та 14 ОТГ. Зокрема, жодна з них не функціонує в Ананьївському, Іванівському, Окнянському, Любашівському, Миколаївському, Ширяївському та Роздільнянському районах. Про це стало відомо під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації.

«Це питання належить до основних повноважень органів місцевого самоврядування. Найчастіше там посилаються на брак коштів, однак до Одеської обласної державної адміністрації не надходило жодних пропозицій щодо створення місцевих пожежних команд шляхом співфінансування. Вчергове підкреслюю, кожен керівник ОТГ чи РДА несе за виконання відповідного розпорядження особисту відповідальність. Відтак, прошу прискорити процес створення необхідної кількості команд задля захисту та безпеки населення. Водночас, є і позитивний приклад: в Авангардівській об’єднаній територіальній громаді цьогоріч планується створення Центру безпеки громадян», – підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Наразі в регіоні функціонують 62 місцеві пожежні команди. Таким чином, додатково необхідно утворити ще півсотні підрозділів, аби забезпечити належний рівень пожежної безпеки. Відповідне доручення голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов надавав ще на початку лютого 2018 року під час зборів керівного складу цивільного захисту.

Як зазначалося раніше, питання щодо забезпечення належного захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій, в першу чергу, – це попередження та гасіння пожеж –віднесено до основних повноважень органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, у 2018 році в обласному бюджеті закладено безпрецедентну суму на заходи протипожежної безпеки у регіоні, а саме - більше 111 мільйонів гривень.