30.07.2019

Пенсійний фонд України інформує. Перерахунок пенсій з 1 липня 2019 року згідно постанови КМУ від 26 червня 2019 року

 З 26 червня 2019 р  Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 543 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою:

• доповнено постанову Кабінету Міністрів України  від 20 лютого 2019 р. № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» пунктом 31,

• внесені зміни до абзацу другого пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 р. № 656 «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій»,

• внесені зміни до абзацу першого пункту 91 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», 

• яка набрала чинності  з 1 липня 2019 року. 

І. Так  по пункту 31,  постанови Кабінету Міністрів України  від  20 лютого 2019 р. № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» визначено, що :

 особам, які мають страховий стаж, для жінок - 30 років, для чоловіків - 35 років та отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058),  розмір якої станом на 1 липня 2019 року з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) не досягає 2000 грн., встановлено доплату у сумі, що  не вистачає до зазначеного розміру. Відповідну доплату особи отримають незалежно від факту роботи.

ІІ. абзац другий пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від  28 липня 2010 р. № 656 «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій»:

  Щомісячна державна адресна допомога до пенсії призначається в разі коли щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає для осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників бойових дій:

Найменування % Сума, грн.

особам з інвалідністю внаслідок війни1 групи 650 10 166,00

особам з інвалідністю внаслідок війни  2 групи 525 8 211,00

особам з інвалідністю внаслідок війни 3 групи 360 5 630,00

 

• Крім того, на щомісячну державну  адресну допомогу у розмірі 650 % мають право:

- особи з інвалідністю внаслідок війни 2 та 3 групи з числа «Учасників бойових дій (ВВВ/війна з Японією)», які досягли   85 років,

- Учасники бойових дій (ВВВ/війна з Японією), які досягли 85 років,

- «Неповнолітні в’язні, які досягли 85 років.

ІІІ. абзац перший пункту 91 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»:

За бажанням військовослужбовців, зокрема військовозобов’язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Таким чином, Постановою №543 розширено коло осіб, що мають право на призначення пенсії в розмірі, обчисленому відповідно до пункту 91 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від  23 листопада 2011 р. № 1210.

Перерахунок для осіб, які набувають право на його проведення на умовах, визначених Постанови №543 проводиться індивідуально та на підставі документів, які підтверджують, що особа мала статус "військовослужбовця" або «військовозобов’язаного", призваного на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) . 

Дані перерахунки проведено автоматизованим способом, тому звертатися до управління  не потрібно.

 Виплата перерахованих пенсій розпочата 4  липня поточного року відповідно до графіків виплати пенсій.

 

Заступник начальника відділу з питань

виплати пенсій №2 управління з питань

виплати пенсій головного управління Пенсійного фонду

України в Одеській області Паламарчук О.Ю.