11.09.2019

Посадовці перевірили сім’ї, які перебувають у скрутних життєвих обставинах

10 вересня з метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, попередження скоєння насильства над дітьми в сім’ях та здійснення контролю за умовами утримання та виховання дітей голова райдержадміністрації Г. Гладенький спільно із представниками Служби у справах дітей РДА, Кодимського районного центру центру соціальних служб у справах дітей, сім'ї та молоді, у супроводі голови села О. Продана здійснили рейд у с. Шершенці.

Було відвідано 4 сім’ї, які опинилися у скрутних життєвих обставинах та вже деякий час перебувають під посиленим наглядом соціальних служб. Особлива увага була зосереджена на створенні належних умов для гармонійного розвитку та життя дітей: вихованні та утриманні, повноцінного їх харчування і медичного огляду, забезпеченості необхідним шкільним приладдям та сезонним одягом, підручниками, а також в достатній кількості паливом на осінньо-зимовий період. Не забули посадовці перевірити чи оброблена присадибна земельна ділянка, зібраний врожай та чи створено запас їжі на зиму.

Потрібно зазначити, що раніше саме ці сім’ї викликали особливе занепокоєння соціальних служб стосовно належного догляду та виховання дітей: вони були попереджені про настання відповідальності.

Та в ході проведеної перевірки було встановлено, що батьки дещо виправили ситуацію: діти шкільного віку охопленні навчанням, забезпечені усім необхідним, домашнє господарство ведеться належним чином тощо.

Посадовці надали ще деякі поради батькам, озброїли їх певними навичками стосовно виховання дітей, застосування яких допоможе зміцнити сім'ї та сприятиме вдосконаленню всіх членів родини. 

В рамках обстеження учасники рейду провели також профілактичний захід “Урок”, з метою надання дітям з сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, адресної допомоги в підготовці до навчального року та осінньо – зимового сезону, виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням на початок учбового періоду, усунення причин та умов даного явища, соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх бездоглядності та безпритульності.