07.06.2019

Стоп булінг: в Одесі завершився дитячий кінофестиваль

В Одесі завершився перший в Україні фестиваль дитячого живого кіно «Стоп булінг».

Дитячий кінофестиваль - спільний проект Головного територіального управління юстиції в Одеській області, Одеської обласної державної адміністрації, кінолабораторії EIZENLAB та Одеської кіностудії.

Школярі м. Одеси та області у віці від 8 до 18 років протягом 3 місяців знімали власні фільми, в яких виступили сценаристами, режисерами та акторами, зі своїми поглядами на проблему булінгу та шляхами її вирішення.

«Ідея проведення дитячого кінофестивалю полягала у тому, щоб за допомогою фільмів надати дітям можливість відтворити своє бачення тих проблем суспільства, які виникають. Однією з таких проблем, яку Міністерство юстиції підняло минуло літа, є булінг. Тому ми вирішили обрати саме таку тему кінофестивалю», - зазначив очільник юстиції Одещини Руслан Сауляк.

Основна мета фестивалю «Стоп булінг» – закликати школярів бути людяними, толерантними один до одного, допомагати у складних ситуаціях та не проходити повз цієї проблеми.

До фінального етапу конкурсу дійшли 4 команди, роботи яких і були представлені на Одеській кіностудії та нагороджені призами та кубками.

За результатами оцінок журі у номінації «найкращий фільм» перемогу здобула команда «Покоління Z» з м. Кілія.

У номінації «кращий сценарій» перемогла команда «No discrimination», м. Арциз.

У номінації «кращий режисер» – представник команди «Подивись на оборот», м. Одеса.

У номінаціях «кращий актор» та «краща актриса» – представники команди «Трите» (талановиті, творчі, толерантні), с. Лиманське Ренійського району.

«У кожному фільмі спостерігалися дуже зворушливі моменти. Я побачила, на скільки в нас розумні та талановиті діти. Я здивована, що у такому віці вони можуть розмірковувати так глибоко», - зауважила член журі, заслужена артистка України, учасниця комік-трупи «Маски» Наталія Бузько.

«Визначення і нагородження переможців - це такий проміжний етап. Ми вже бачимо цей позитивний досвід даного кінофестивалю, тому будемо пропонувати Мін’юсту масштабувати цей досвід у межах всієї України», - зауважив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин.