07.06.2019

Свято наближається!

До “Котруци” на Кодима-фест 2019, що відбудеться 15-16 червня на Трійцю, долучаються ще два нових учасника — Чечельницькі сопілкарі та ті, що танцюються бойовий гопак, з міста Одеса. Інтрига в тому, що останні учасники, танцюристи-козаки, запрошують вчителів фізичного виховання, учасників АТО та ООС, військовослужбовців, та й просто фізично-витривалу молодь на флешмоб! Мабуть, будемо гопакувати усі! Або ні!

Довідково. 

Сопі́лка — народний духовий музичний інструмент, в Україні відомий з княжих часів. Виготовлявся із калинової гілки, бузини, ліщини,очерету та ін. Довжина сягала 30-40 см, у нижньому кінці просвердлювали 4- 5-6 дірочок.


За способом видобування звуків сопілка належить до найдавніших духових інструментів. Зустрічаємо згадки про цей інструмент в стародавніх літописах східних слов'ян ХІ ст., пам'ятках старого українського письма Теодосія Печерського, митрополита Київського Кирила, Памфіла (ХІ — ХІІІ ст.), українських піснях, казкахлегендахпереказах, творах російських і українських письменників (В. Короленко «Сліпий музикант», Леся Українка «Лісова пісня»М. Коцюбинський «На крилах пісні» та ін.), де описується використання сопілки серед пастухівскоморохівчумаків, музикантів на весіллях в усній традиції.

Бойов́ий гопáк — українське бойове мистецтво, розроблене на основі елементів традиційного козацького бою, що збереглися в народних танцях. Дивимося. Це буде якось так.