11.06.2019

Свято наближається!

Якщо перебуваючи на фесті, що 15-16 травня на Трійцю, вирішите розглянути краєвиди нашого краю ближче, то ласкаво просимо, Welcome, на екскурсію у село Загнітків!

Мандруючи Кодимщиною за 28 км від районного центру, ви потрапите в село Загнітків - райський куточок землі в Одеській області. Село розташоване в крайній північно-західній частині області на межі з Піщанським районом Вінницької області та на кордоні з Молдовою (Кам'янський район Придністровської Молдавської Республіки). З 1924 – по 1940 рр. Загнітків входив до складу Молдавської АСРР. З 1940 року -до Піщанського району, потім Крижопільського р-ну Вінницької обл. З 1965р. - до Кодимського району Одеської області.

Через село протікає річка Майстриха, яка впадає поблизу Рашкова в одну із головних річок водної мережі України – Дністер.

У 18 ст. на території, де знаходиться нині село, були дрімучі ліси. За деякими оповідями, народний месник Кармелюк, переховувався від польської шляхти і жандармерії в Загнітківському Яру. Найбільш вірогідним є те, що тут був форпост Кармелюка по охороні його стоянки, яка була нижче по течії річки Майстрихи. Сліди стоянки й досі збереглися. «Кармелюкова печера» - один із об’єктів для відвідування туристів. Про події того часу описав у своїй книзі «Кармелюк: гнів і гордість України» відомий письменник Б.І.Сушинський.

Ще однією історичною пам’яткою є старовинне кладовище, де збереглися кам’яні хрести ХVIII – ХІХcт. на козацьких могилах. Хрести витесані з кам’яних блоків, виготовлених майстрами-каменярами.

Під селом проходять шахти (нині недіючі) з видобутку каменя –вапняку. Цей об’єкт відвідування для тих, хто полюбляє екстремальні види туризму.