24.03.2020

УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

З метою протидії розповсюдженню на території Кодимського району вірусної інфекції Кодимською районною державною адміністрацією впроваджується          низка                   превентивних заходів.
Проводиться планомірна системна робота щодо надання допомоги медичним закладам району. З цією метою з районного бюджету було виділено 150 тис.грн. в рамках виконання районної цільової програми фінансування заходів цивільного захисту населення для придбання матеріальних засобів для поповнення місцевого матеріального резерву протидії епідемії.

Зокрема, для потреб медичних закладів району, місцевих відділень поліції та надзвичайників проведено закупівлю: респіратори – 500 шт., комплекти протиепідемічного одягу (150 штук), фартухи прогумовані (50 шт.), захисні окуляри (50 шт.), захисне взуття (50 шт.), захисні рукавички (50 шт.), шапочки захисні (2 упаковки). Додатково медичними закладами було закуплено 3000 масок, та на 56 тис.грн. засобів індивідуального захисту та антисептиків. Також, небайдужі аграрії району надали допомогу в розгортанні 5-ти інфекційних боксів Кодимської ЦРЛ. Очікується передача додаткових засобів захисту та тест-систем.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2020 №215 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” та листа ОДА від 19.03.2020 № 1/01-35/2069/2-20 всім розпорядникам коштів районного бюджету, головам виконкомів місцевих рад рекомендовано здійснити перерозподіл фінансового ресурсу та спрямувати вільні залишки коштів усіх місцевих бюджетів та бюджетних призначень на забезпечення своєчасного та повного проведення профілактичних та протиепідеміологічних заходів з метою запобігання на території району коронавірусної інфекції.

Таким чином, за рахунок зазначених залишків та резервів бюджетних коштів найближчим часом планується придбати значну кількість необхідних медико-санітарних матеріалів: дезінфікуючі засоби, інфрачервоні термометри, медичне спец. обладнання, апарати, монітори, низку різноманітних витратних матеріалів – катетерів, зондів тощо, тест-системи COVID-19, тест-системи на грип А і Б, костюми біозахисту, респіратори, захисні окуляри, маски, рукавички та інше (проблемою є відсутність на ринку даних матеріалів та обладнання для проведення їх закупівлі).

Також звертаємо увагу мешканців краю, що з причини запровадження на території Кодимського району обмежувальних та карантинних заходів, консультуватись із сімейним лікарем краще по телефону, із зазначенням ПІП пацієнта, адреси проживання, номера телефону, місця роботи. В період епідемії сімейний лікар буде в телефонному режимі з пацієнтами 24/7.

Для того, щоб дізнатися мобільний номер телефону свого сімейного лікаря Ви можете звернутися у реєстратуру АЗПСМ м. Кодима з 08.00 до 15.00 за номерами телефонів: 2-18-65, 2-60-15.

Якщо у вас немає сімейного лікаря, Ви можете проконсультуватись за номером телефону 2-10-76 Кодимської ЦРЛ та 050-490-17-31 «гаряча лінія» Одеської області.

Ще раз наголошуємо, що найголовніше під час загрози розповсюдження вірусного захворювання – дотримуватись правил карантину, особистої гігієни, провітрювати та дезінфікувати приміщення, дотримуватись дистанції при спілкуванні та уникати місць масового скупчення людей.

Мешканцям району, які нещодавно повернулись з країн у яких зафіксували коронавірус, МОЗ рекомендує пройти «обсервацію у домашніх умовах», зменшивши контакти з родичами та іншими людьми, щоб запобігти можливому поширенню інфекції. Самоізоляція повинна тривати не менше ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Якщо під час самоізоляції у вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

Бережіть себе та свої родини!