06.12.2018

Відбулось засідання комісії

4 грудня в залі засідань райдержадміністрації відбулось чергове засідання комісії з питань дотримання законодавства про працю щодо легалізації зайнятості населення та забезпечення виплати заробітної плати. На зібрання були запрошені керівники структурних підрозділів РДА, територіальних підрозділів ЦОВВ, керівники підприємств, установ, організацій - підприємці та фізичні особи.

Показники рівня середньомісячної заробітної плати на підприємствах, установах, організаціях та ФОПах району у вересні 2018 року проаналізував Петро Жук - начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та виробництва райдержадміністрації. Він, зокрема, зауважив, що аналіз рівня середньомісячної заробітної плати проводиться на виконання доручення голови Одеської облдержадміністрації.

Доповідач також назвав низку суб’єктів господарювання та установ Кодимщини, у яких в даний час найнижча середня заробітна плата на 1-го штатного працівника, звернув увагу загалу, що за даними Міністерства Фінансів України середня місячна зарплата в Одеській області у вересні 2018 року становить 8031 грн. (середня зарплата в Україні у вересні 2018 склала 9042 грн.). За даними Пенсійного фонду в Кодимському районі – 5533,1 грн.

Члени комісії та учасники засідання також розглянули питання щодо дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці протягом січня-вересня 2018 року.

Коментуючи результати обговорення питань порядку денного Г.Гладенький наголосив: “Мова не йде про якісь формальні показники. Ми всі повинні усвідомити, що легальне працевлаштування, “білі” зарплати, сплата податків — все це ваш (і, власне, всіх нас) громадянський обов'язок. Держава — це ми. І перш ніж щось вимагати з державного бюджету, потрібно туди щось покласти. Саме за рахунок податків виплачуються субсидії, пенсії, інші види соціальної допомоги, фінансуються освіта, медицина, культура, економіка, розвивається інфраструктура... Без цього неможливе існування та розвиток країни та суспільства. Справжній патріотизм — це не гасла та биття себе в груди, а дотримання законів держави та чесна сплата податків. Переконаний, що всі присутні — справжні патріоти і зроблять вірні висновки... ”