05.07.2018

Відбулося чергове засідання громадської ради при РДА

Чергове (друге у 2018 році) засідання громадської ради при райдержадміністрації відбулось минулого тижня. На захід також були запрошені голова РДА Г.М. Гладенький, заступник Кодимського міського голови, керівники відповідних установ, закладів за напрямками діяльності. Представники інститутів громадянського суспільства обговорили низку актуальних для мешканців міста та Кодимщини питань.

Зокрема про проблеми водопостачання у районному центрі та можливі шляхи їх вирішення (мешканці постійно скаржаться на перебої та інші недоліки) інформував директор КП «Кодимакомунсервіс» Ф.О. Максимішин. Керівник пояснив, що перебої, на його думку, відбуваються не з вини комунального підприємства, яке постійно працює на повну потужність. Ключові причини, на думку головного комунальника, – зависокі температурні показники, внаслідок яких люди споживають більше води, в тому числі і для поливання городів; зношеність мережі та недостатність коштів для її належної реконструкції, несплата за спожиту воду населенням; економічно необгрунтовані тарифи за водопостачання.

Коментуючи виступ директора КП «Кодимакомунсервіс», голова РДА звернув увагу на те, що підприємство та міська влада не роблять серйозних кроків у напрямку виправлення ситуації. Зокрема, не зроблено економічних розрахунків фінансових та ресурсних потреб для виконання ремонтів та збільшення потужностей, не на достатньому рівні проводилась робота з боржниками, не було аргументованих звернень до органів влади щодо надання допомоги тощо. В результаті комунальне підприємство перебуває на межі банкрутства, що ще більше ускладнює ситуацію.

Наразі в Кодимі вода подається з суттєвими перебоями. Графіка відключень по суті не існує, споживачі постійно скаржаться на незадовільну роботу комунальників. Нинішній режим подачі води не задовольняє нікого: ні споживачів, ні тих, хто забезпечує дану послугу. Адже одні менше споживають, інші – недоотримують кошти за послуги.

– Тому переконаний: міськраді (яка теж має бути зацікавлена у позитивному вирішенні цього болючого питання) і керівництву «Кодимакоммунсервісу» необхідно терміново розробити комплекс заходів щодо забезпечення цілодобового безперебійного водопостачання в місті. Можливо, розглянути питання щодо виділення комунальникам додаткових коштів для продовження діяльності та виправлення, на мою думку, незадовільної ситуації з наданням послуг населенню. Наше спільне завдання – забезпезпечити потреби містян (адже живемо не у ХІХ, а у ХХІ столітті, і ця проблема має, зрештою, вирішитись!) та не допустити, разом з тим, банкрутства КП «Кодимакомунсервіс», – наголосив голова РДА.

За результатами обговорення питання, доволі емоційного та тривалого, було ухвалено рішення: рекомендувати КП «Кодимакомунсервіс» розробити комплекс заходів щодо забезпечення цілодобового безперебійного водопостачання в місті та одночасно посилити роботу з боржниками (в тому числі через ЗМІ).

Після інформування в.о. головного лікаря КП «Кодимська ЦРЛ» Л.С. Акімової, в.о. головного лікаря КП «Кодимський районний ЦПМСД» О.О. Алтухової про медичну реформу та реорганізацію медичних закладів району та виступів голови профспілкового комітету Кодимської ЦРЛ А.І. Волошина члени громадської ради ухвалили рішення звернутись до районної ради, райдержадміністрації, за необхідності й до вищих органів влади з клопотанням щодо обов'язкового збереження в структурі районної ЦРЛ пологового відділення та відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги.