13.01.2020

Що нового з 1 січня 2020 року з питань пільг та субсидій

1.З 1 січня 2020 року пільгові категорії району зможуть у будь-який час подати заяву про перехід на готівкову грошову форму виплат на житлово-комунальні послуги ( електроенергія , вода) Таким чином, скасовується обмеження, яке не дозволяло пільговикам подавати заяви на отримання пільг на оплата житлово – комунальних послуг за «монетизацією» після 15 жовтня (на опалювальний період) і 15 травня (на неопалювальний період)

2. “Громадянам, які одержували житлову субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та на оплату житлово-комунальних послуг і у яких (за даними управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг) відсутня прострочена понад два місяці (на дату надання такої інформації) заборгованость з оплати житлово-комунальних послуг і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 340грн)на день звернення за призначенням житлової субсидії, житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг у наступному календарному році призначається у грошовій готівковій формі.”.

3.Житлова субсидія на оплату житлово- комунальних послуг, призначається з місяця звернення за її призначенням , однак якщо до складу домогосподарства входить особа, яка має право на пільги з оплати житлово – комунальних послуг , субсидія призначається з місяця , що настає за місяцем . в якому нараховано пільги . але не раніше місяця подання заяви .

У випадку, якщо в січні нарахована і пільга і субсидія , сума субсидії в лютому буде зменшена на суму нарахованої субсидії у жовтні .При цьому якщо пільговик виявив бажання повернути на рахунок управління суму нарахованої пільги за січень , субсидія може бути призначена з місяця звернення за її призначенням , тобто з січня.

 

Начальник управління соціального захисту населення О.Гайдук