23.06.2018

ЩОБ ПАМ'ЯТАЛИ...

В районі відбулися заходи до Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв Другої світової війни́ (77-ї річниці початку радянсько-німецької війни). З цієї нагоди райдержадміністрацією вживалися заходи щодо поліпшення медичного та соціально-побутового обслуговування ветеранів, колишніх партизанів і підпільників, вдів загиблих, дітей-партизанів, інших учасників боротьби з нацистським режимом; в населених пунктах району було впорядковано місця поховань, меморіали, пам’ятники, встановлені на честь загиблих воїнів, партизанів і підпільників. 


У підготовці та проведенні заходів взяли участь: районна державна адміністрація, районна та міська ради, органи місцевого самоврядування, районна організація ветеранів України. 
22 червня у районі були приспущені прапори на знак вшанування пам’яті жертв війни в Україні; о 10 год. представницька делегація провела покладання квітів до меморіалу загиблим воїнам на площі Перемоги, інших пам'ятників та місць розстрілів мирних мешканців краю. У покладанні взяли участь ветерани війни, ЗС та праці, учасники АТО, військовики, керівники району та міста, депутати місцевих рад, керівництво РВ УМВС, працівники райдержадміністрації, райради та органів місцевого самоврядування, представники громадськості та ЗМІ. 
Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять жертв війни в Україні. 


У своїй промові біля меморіалу загиблим воїнам голова райдержадміністрації Г.Гладенький, зокрема, сказав: наш громадянський обов'язок сьогодні – шанувати пам'ять про загиблих у Другій світовій війні; пам'ятати про мужність та самопожертву наших захисників та визволителів, які у різних арміях, пліч-о-пліч з іншими народами воювали проти нацизму; про мільйони українців, які загинули під час війни; берегти духовну єдність з поколінням, для якого любов до рідної землі, готовність віддати життя за Вітчизну – не просто слова. 


Урочисті заходи до Дня скорботи відбулись і в інших населених пунктах району. Мета проведення - вшанування подвигу учасників боротьби з нацизмом у роки Другої світової війни: воїнів ЗС, учасників підпільного та партизанського руху; увічнення пам'яті полеглих.