14.06.2018

З амброзією полинолистою боротьбі розпочата ще в травні. Відділ агропромислового розвитку, екології та контролю за земельними ресурсами Кодимської райдержадміністрації інформує

 

В останні роки в зв’язку із зниженням культури землеробства, з недбайливим господарюванням, безтурботністю населення, керівників, посадових осіб, відсутністю в місцевому бюджеті цільових коштів та непроведенням необхідного комплексу заходів щодо боротьби з небезпечними карантинним організмом - амброзією полинолистою, останні набувають дедалі ширшого розповсюдження на території країни та нашої області.

Амброзія полинолиста засмічує подвір’я та вулиці, присадибні ділянки, сади, парки, городи, пустирі, узбіччя доріг, прилеглі землі. Враховуючи високу ступінь пластичності щодо температури повітря та вологості ґрунту, високу насіннєву продуктивність (30-100 тис. штук насіння з однієї рослини), а також те, що пилок амброзії під час цвітіння шкодить здоров’ю людей і тварин – боротьба з цим небезпечним бур’яном потребує особливої уваги та спеціальних заходів.

У мешканців нашого району побутує думка, що час боротьби з амброзією полинолистою – липень-серпень, перед початком її цвітіння, а спосіб – скошування. Насправді це не зовсім так.

Зазвичай ще у травні масово з’являються бур’яни, в тому числі амброзія полинолиста. Наразі вона невеликого розміру, тому вирвати цей бур’ян з корінням зовсім нескладно. Чим менша рослина, тим легше це робити. Знищивши таким чином амброзію полинолисту, ви вбережете себе і оточуючих від її дії, адже цей шкідник посідає одне з перших місць серед злісних бур’янів, а її пилок є найагресивнішим алергеном.

Зрозуміло, що цей метод боротьби можна застосувати лише на дачах та городах, почасти - на прибудинкових територіях. Працівники ж сільгосппідприємств для боротьби з цим карантинним бур’яном на полях використовують гербіциди (хімічний метод). У фазі до двох – чотирьох справжніх листочків цей метод ефективний й нині. Вдаватися до цього методу з метою знищення бур’яну доречно також у промислових зонах, на узбіччях доріг.

На думку науковців, сьогодні повністю ліквідувати вогнища амброзії полинолистої неможливо через різноманітні властивості виду, тому правильним