11.03.2019

Звернення до виборців

Шановні виборці !

31 березня 2019 року ми обиратимемо Президента України. Зараз триває виборчий процес.

Президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Для підготовки, організації і проведення голосування та підрахунку голосів виборців використовуються звичайні, спеціальні та закордонні виборчі дільниці, утворені на постійній основі.

Кодимський район входить до 137-го виборчого округу з центром в м.Подільськ. До його меж входять: територія Балтської міської об’єднаної територіальної громади, місто Подільськ, Балтський, Кодимський, Окнянський, Подільський, Савранський райони. 

На території Кодимського району утворено 32 звичайні виборчі дільниці на постійній основі. 

Конституцією України та Законом України "Про вибори Президента України" визначено, що право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років.

Не має права голосу громадянин, визнаний судом недієздатним.

Громадяни України, які мають право голосу, є виборцями.

Виборець може використати право голосу тільки на одній виборчій дільниці, де він включений до списку виборців.

Починаючи з 22 березня на кожній виборчій дільниці будуть знаходитись попередні списки виборців, де кожен виборець, що до неї належить, може прийти і перевірити себе на включення.

До 25 березня включно кожен виборець отримає іменне запрошення з повідомленням про своє включення до попереднього списку виборців на певній виборчій дільниці, адресу дільничної виборчої комісії, контактний номер телефону, розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, які постійно нездатні самостійно пересуватись, буде повідомлено про можливість проголосувати за місцем перебування.

Якщо Ви не отримали запрошення або в ньому містяться помилки у Ваших персональних даних, то необхідно звернутись до Вашої дільничної виборчої комісії, відділу ведення Державного реєстру виборців або до суду та написати заяву про уточнення попереднього списку виборців. Такі заяви приймаються до 25 березня включно.

Виборцям, які у день виборів перебуватимуть не за своєю виборчою адресою, надається можливість тимчасово змінити місце голосування без зміни виборчої адреси (ТЗМГ). Для цього необхідно звернутися у відділ ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання або за місцем перебування з відповідною заявою та документами, що підтверджують необхідність такої зміни. За наявності всіх підстав, цим виборцям буде змінено місце голосування, про що видається відповідне посвідчення. Вказані виборці на час цих виборів будуть у списках на новій дільниці.

Якщо ж виборець, який тимчасово змінив своє місце голосування вирішить проголосувати за своєю виборчою адресою, то йому необхідно спершу відкликати заяву про ТЗМГ і повернути видане посвідчення в тому відділі, який його видав. Але все це можливо тільки до 25 березня, оскільки в цей день у Реєстрі виборців починається формування уточнених списків за якими і буде проводитися голосування. Якраз в уточнений список виборців, який на виборчих дільницях буде знаходитися з 28 березня, включаються громадяни, що змінили місце голосування за власними заявами.

Якщо ж Ви не знайшли себе у списку виборців, а вказаний термін звернення минув, то Ви ще можете звернутись до суду в термін до 25 березня, за рішенням якого до 26 березня Вас можуть включити у списки виборців на дільниці.

У день голосування 31 березня зміни до уточненого списку виборців не вносяться.

Щоб не залишитися осторонь виборчого процесу потрібно зовсім небагато — перевірити себе і своїх близьких у списках виборців, і, власне прийти на вибори. Пам’ятайте, що Ваша завбачливість допоможе нам не допустити неточностей при складанні списків виборців на чергових виборах Президента України у березні цього року, а Вам – комфортно здійснити свій громадянський обов’язок і проголосувати за обраного кандидата.

Уточнити свої персональні дані та подати заяву про тимчасову зміну місця голосування виборці Кодимського району можуть щодня з 800 до 1700 години у відділі ведення Державного реєстру виборців за адресою м.Кодима, пл.Перемоги, 1, райдержадміністрація, І поверх, каб. № 13. 

Перелік необхідних документів:

  • паспорт особи або тимчасове посвідчення громадянина України, якщо особа недавно набула громадянства України;

  • військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби);

  • доручення (виборець, нездатний пересуватися самостійно, може письмово уповноважити на звернення іншу особу );

  • свідоцтво про смерть ( для виключення померлого виборця ).

Також, перевірити своє включення до Державного реєстру виборців можливо не виходячи з власної оселі, за умови наявності доступу до мережі інтернет, з допомогою он-лайн сервісуОсобистий кабінет виборця” на офіційному веб-сайті «Державний реєстр виборців» (www.drv.gov.ua)

Якщо у вас виникли питання, пов’язані з Державним реєстром виборців, звертайтеся за телефонами: 2-60-45, 2-66-89.

Начальник відділу ведення 
Державного реєстру виборців 
апарату райдержадміністрації 
Хмельовська Л.М