20.05.2020

ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ОДА МАКСИМА КУЦОГО

Дорогі мешканці Одещини!

 Сьогодні – рік президентства Володимира Зеленського. Рік тому український народ дав новому Президенту великий кредит довіри і тим самим поклав на нього та його команду велику відповідальність. Я – людина команди Президента. Тому, будучи очільником Одеського регіону, намагаюся робити все, щоб виправдати надії громадян. 

Наразі можу з впевненістю сказати, що Одеса з готовністю прийняла коронавірусний виклик та дає йому беззаперечний опір. Проведено величезну роботу для того, щоб забезпечити всіх мешканців та медиків регіону необхідними медикаментами й захисними засобами. Із бюджетів ОТГ, міст, районів та області на протидію поширенню коронавірусної інфекції виділено 417 мільйонів гривень. Майже 3000наших медиків, які захищають нас від коронавірусу, завдяки спільним діям ОДА та облради додатково отримали 200 % доплат до окладу. А протягом 2 місяців до регіону надійшло 130 додаткових карет «швидкої» допомоги, оснащених за останнім словом техніки. 
Ми робимо все, щоб покращити медичне забезпечення мешканців Одещини і після епідемії. Зараз будуються 28 амбулаторій, ще 17 – у проектному стані. І менше ніж за місяць плануємо ввести в експлуатацію 5 нових амбулаторій.
Ми впевнено дивимось у майбутнє. Діти і молодь – перспектива нашої держави, а їх якісна освіта – одне з наших першочергових завдань. Тому цьогоріч створено 7 навчально-практичних освітніх центрів галузевого спрямування. Придбано 1510 комп'ютерів для шкіл, 10 шкільних автобусів (у тому числі й для дітей із інвалідністю).
Коронавірус для нашого регіону не став приводом залишитись без дипломів. Управління освіти організувало онлайн-екзаменування для студентів професійно-технічних закладів.
Усі вони зможуть скласти іспити, не виходячи з дому. 
Освіта має стати доступною для всіх, тому розпочали свою роботу 6 інклюзивно-ресурсних центрів у Молозі, Кілії, Болграді та Одесі. Збільшено мережу інклюзивних класів у 394 закладах освіти, в яких навчається 1348 дітей.
Станом на сьогодні триває облаштування освітнього хабу на базі КЗВО «Академія неперервної освіти» – відкритого освітнього простору для педагогів та реалізації інноваційних освітніх проектів для обдарованих дітей. 
Розпочато будівництво 5-ти нових шкіл, а також триває робота щодо придбання 24 шкільних автобусів.
Увесь цей час паралельно ми концентруємося на реалізації стратегічно важливих  та надмасштабних президентських проектів із інфраструктурної розбудови України – «Велике будівництво». 
Так, майже 1 млрд грн буде спрямовано на будівництво доріг у нашому краї. Вперше за десятки років будуть відремонтовані і траси державного значення – так крок за кроком ми зшиємо регіон оновленими дорогами. 
Крім того, одночасно зводяться та ремонтуються 5 шкіл, 5 садочків та 5 спортивних майданчиків у різних районах області. Усі об’єкти здамо вже цього року. Школи будуються та ремонтуються у Біляївці, Авангарді, Ставровому, Захарівці та Шевченковому. Дитячі садочки будуються та ремонтуються в Авангарді, Усатовому, Овідіополі, Ізмаїлі та Крижанівці. Спортивні майданчики – у Южному, Усатовому, Кодимі, Градениці, Шевченковому.
Цьогоріч на Одещині розпочав роботу німецький інвестор, компанія Notus Energy, який збудує в області три вітряні електростанції вартістю 320 млн євро, що гарантує створення близько 250 робочих місць та 90 тисяч євро інвестицій у місцеву інфраструктуру. 
Це – з ключового. 
Рік тому Президент Зеленський поставив планку, яка до того здавалася непосильною: він зумів максимально об'єднати нашу країну, розкол якої завжди особливо помітний на виборах. І увесь цей час, із дня у день, кожен із членів його команди працює на те, щоб втримати це об’єднання. Щоб не допустити розбрату і розладів. Щоб не підживлювати конфлікти, а працювати на творення, побудову та укріплення нашої держави, на очищення від бюрократичної та корупційної хвороби.  
Саме тому ми отримуємо багато спротиву позитивним змінам і всередині країні, і зовні. І, тим не менше, і я як керівник Одеської області, і вся команда Президента, працюємо так, щоб згодом сказати: ми зробили все, що могли, і все, що повинні були зробити.
 

 

 Голова Одеської обласної державної адміністрації 

 Максим Куций