Відбувся інформаційний семінар Програма Прикордонного Співробітництва Європейського Інструменту Сусідства 2014-2020 «Басейн Чорного Моря»

21 липня у м.Одесі, відбувся інформаційний семінар Програма Прикордонного Співробітництва Європейського Інструменту Сусідства 2014-2020 «Басейн Чорного Моря» (ТЕSIM ЄIC ППС 2014-2020), на якому був присутній представник райдержадміністрації завідувач сектору інвестицій та інновацій відділу економічного розвитку, торгівлі та виробництва РДА.

Метою інформаційного семінару було підвищити обізнаність про програму «Басейн Чорного Моря», можливості для прикордонного співробітництва, що вона надає, і переваги, які вона може принести регіону. Надати інформацію, навчання та поради про перші кроки для розвитку партнерських відносин і підготовки проектних пропозицій до ЄІС ППС у рамках першого конкурсу. Ознайомити з ключовими елементами аплікаційного пакету.

Головними партнерами Програми є:

 • місцеві, регіональні та, в разі потреби національні органи влади;

 • органи що регулюються публічним правом, такі які знаходяться у державній власності, університети та навчальні заклади, агенції з туризму і культури, агенції регіонального розвитку, асоціації, природні парки та науково-дослідні інститути;

 • некомерційні організації, такі як Асоціації, профспілки, фундації, приватні університети, якщо вони мають статус неприбуткових організацій, єврорегіони, европейські структури територіальної співпраці.

Бюджет Програми на 2014-2020 рр. становить – 54 млн. євро з яких:

 • загальний внесок ЄС – 49 млн. євро

 • національне співфінансування 10% - 5 млн. євро.

Семінар носив ознайомчу місію з Програмою, у жовтні-листопаді 2016 року відбудеться 1-й конкурс проектних заявок, Кінцевий термін подання проектних заявок січень-лютий 2017 року. Однак усі хто бажає прийняти участь уже сьогодні повинні розпочати пошук мінімум трьох та не більше шести партнерів які будуть об’єднані спільною ідеєю вирішення якої зможе поліпшити екологічну чи соціальну складову не лише в Україні а й у країнах партнерах (один партнер з України, один з 16 країн найближчими східними та південними сусідами ЄС (Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Лівія, Марокко, Палестина, Сирія, Туніс, Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Туреччина та один з країн ЄС).

Зареєструватись для участі та шукати партнера учасники можуть на сайті Програми: www.blacksea-cbc.net

Потенційних партнерів можна шукати:

 • Конференція морських прикордонних регіонів www.crpm.org (члени у списку членів організації)

 • Асамблея Європейських регіонів www.aer.eu/members-and-partners/

 • Об’єднання міст та місцевих урядів www.uclg.org (шукайте у регіональних секціях про членів)

 • Неурядова організація Чорне море – сторінка у Facebook www.facebook.com/BlakSeaNGOForum

 • Мережа кавказьких неурядових організацій з питань навколишнього середовища www.cenn.org

 • Окрім того на сайті Програми будуть постійно оновлюватись партнерська база даних

Усі хто зацікавлений або має якусь ідею повинен заповнити форму Ідеї проекту, щоб відправити партнерам, яких ви хочете залучити.

Для заявників та партнерів у жовтні листопаді будуть проведені семінари з написання проектів за цим можна стежити на сайті www.blacksea-cbc.net