05.11.2019

До уваги споживачів, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг!

Звертаємо увагу, що починаючи з жовтня 2019 року, відповідно до Закону України від 09.11.17 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», змінюється порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг (безготівкова та готівкова форми).

Безготівкова: розраховані управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації суми пільг перераховуватимуться в АТ “Ощадбанк” для подальшого проведення ними розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика. Пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перерахує надавачу послуг АТ “Ощадбанк” (за наявності даних про номер мобільного телефону, пільговик отримає інформаційне повідомлення від банку про проведені платежі).

Готівкова: за заявою пільговика до управління соціального захисту населення райдержадміністрації на отримання пільг готівкою (заява подається до 15 жовтня або 15 травня), виплата буде здійснюватися у готівковій формі у зазначений у заяві спосіб (банк або пошта).

У зв’язку з цим платіж за надану послугу нараховується у повному обсязі, без врахування знижки, яка надається пільговику.

У разі отримання готівки пільговик має сплатити за спожиті послуги повністю. Якщо у пільговика, який отримуватиме пільги у готівковій формі, виникне заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, про що надавачі послуг повідомлятимуть управління соціального захисту населення, пільга буде надаватися йому з наступного місяця у безготівковій формі.

Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується в Україні вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року. Сума пільги у такому випадку за жовтень буде донарахована в наступному місяці.

За додатковою інформацією рекомендуємо звертатися до управління соціального захисту населення (вул.Соборна, 88, м.Кодима, тел: 2-64-32).

Управління соціального захисту

населення Кодимської РДА.