01.04.2016

Разова грошова допомога ветеранам війни до 5 травня в 2016 році

Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» ветеранам війни передбачена виплата щорічної разової грошової допомоги до Дня Перемоги.

Кабінетом Міністрів України 2 березня 2016 року прийнято постанову № 141 «Деякі питання виплати у 2016 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань».

Отже, цього року щорічна разова грошова допомога до 5 травня надаватиметься у таких розмірах:

                -  інвалідам I групи – 2975 гривень;

                -   інвалідам II групи – 2600 гривень;

                 - інвалідам III групи – 2310 гривень;

- особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 2975 гривень;

– учасникам бойових дій – 920 грн.;

членам сімей загиблих, та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та інших причин, які не одружилися вдруге – 465 грн.;

– учасникам війни – 170 грн.

  Фінансування виплати здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Разова грошова допомога не виплачується в разі смерті ветерана до 5 травня.

У зв’язку із зверненнями ветеранів війни до упраління соціального захисту населення із запитаннями щодо виплати, або не виплати разової грошової допомоги до 5 травня, надаємо відповіді на запитання з якими найчастіше звертаються ветерани.

Який порядок і термін виплати разової грошової допомоги ?

Виплата разової грошової допомоги проводиться управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації щорічно до 5 травня  через установи банків: ПАТ КБ „ПриватБанк”, АТ „Ощадбанк” шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача або через поштове відділення зв’язку, за місцем отримання пенсії. А особам, які не є пенсіонерами – за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.

Ветерани війни, які не отримали разову грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

Якщо ветеран війни одночасно належить до кількох категорій, наприклад, є учасником війни і членом сім’ї померлого учасника бойових дій,  в якому розмірі виплачується компенсація?

Громадянам, які належать до кількох категорій осіб згідно із названими законами, виплачується одна допомога – у більшому розмірі, в даному випадку, як сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни – 465 гривень.

  Якщо статус ветерана війни буде встановлено після 5 травня 2016 року, чи матиме цей ветеран  право на одержання разової грошової допомоги в 2016 році?

Ні, разова грошова допомога не виплачується в разі набуття громадянином статусу  згідно із статтями 6, 7, 9, 10, 11 «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» після 5 травня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

Також зазначаємо, якщо у 2016 році особа вперше набуває право на виплату разової грошової допомоги та їй встановлено відповідний статус до 5 травня цього року, їй необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання (якщо пенсіонер – за місцем отримання пенсії) та надати паспорт, ідентифікаційний номер та посвідчення встановленого зразка.

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном: 2-64-32.

Г.В.Крет, начальник

відділу УСЗН.