16.10.2018

Інформація для виборців

Державний реєстр виборців працює не тільки під час виборів, а постійно. Щоденно оновлюються його відомості, вносяться зміни до персональних даних виборців, вдосконалюються технології, створюється нове програмне забезпечення.

Однією з основних засад ведення Реєстру є його постійність. На основі поданих в установленому порядку документів працівники відділу ведення Державного реєстру вносять зміни до персональних даних виборців, змінюють виборчу адресу, вносять нові записи про виборців, знищують кратні записи.

Відбулися зміни в законодавстві і з 4 квітня 2016 року реєстрація місця проживання громадян здійснюється не Державною міграційною службою України, а виконавчими органами місцевих рад, котрі подають до відділів ведення Державного реєстру виборців відомості про громадян, які зареєстрували своє місце проживання на відповідній території, зняті з реєстрації, а також які досягнуть 18 років

Із запровадженням указаних змін виникли ускладнення у поданні таких відомостей до Державного реєстру виборців, на основі якого складаються списки виборців для проведення виборів.

Тому відділ ведення Державного реєстру виборців наголошує, що громадянам, які з квітня 2016 року зареєстрували нове місце проживання або яким з цього часу виповнилося 18 років, важливо перевірити своє включення до Державного реєстру виборців.

Виборець має право звернутися до органу ведення Державного реєстру щодо неправомірного включення (не включення) до реєстру себе чи інших осіб, виправлення недостовірних відомостей реєстру щодо себе чи інших осіб. Також, виборець має право отримувати інформацію про своє включення (не включення), отримувати на безоплатній основі вичерпну інформацію про свої персональні дані, внесені до Реєстру, змінювати на час проведення виборів місце свого голосування.

Кожен, хто має доступ до мережі Інтернет, може відвідати «Особистий кабінет виборця». Цей програмний ресурс функціонує на офіційному веб-сайті «Державний реєстр виборців» (www.drv.gov.ua) з метою отримання виборцем інформації про включення його до Реєстру в будь-який час та в будь-якому місці.

У вікні, що відкриється, потрібно пройти процедуру реєстрації:

1. «E-mail»: введіть власну електронну пошту. Вона буде використовуватися як ім’я користувача для входу в систему.

2. Поля «Прізвище, ім’я, по батькові» заповнюються виключно українською мовою згідно з їх написанням у паспорті. Увага! ПІБ та дата народження, вказані при реєстрації, автоматично переносяться до пошукової форми при формуванні запитів до бази даних.

3. Поле «По батькові» не заповнюється тільки у разі його відсутності у виборця відповідно до звичаю національних меншин, до якої належить виборець, та відсутності «По батькові» в паспорті. В такому випадку потрібно підтвердити відсутність у Вас "По батькові", поставивши позначку в полі «По батькові відсутнє». Увага!!! Заповненим може бути лише одне з полів: «По батькові» або «По батькові відсутнє».

4. Обрати пароль. В паролі можливе використання великих та малих латинських букв, а також цифр. Довжина паролю повинна бути не меншою ніж 6 символів.

5. Через деякий час на електрону пошту надійде підтвердження реєстрації, та виборець зможе користуватися своїм особистим «кабінетом».

Отримавши доступ до «кабінету», користувач надсилає запит. У вкладці «Запиту», вписує адресу реєстрації, відповідно до даних паспорту. На протязі однієї доби відповідь надсилається на e-mail, де зазначається адреса виборчої дільниці.

На даний час через «особистий кабінет виборця» можна отримати лише інформацію стосовно включення чи не включення до Державного реєстру виборців. В разі не включення необхідно безпосередньо звернутись до органу ведення реєстру за своїм місцем реєстрації.

У випадку виявлення Вами не включення до Реєстру виборців рекомендуємо зателефонувати до відділу ведення Державного реєстру виборців за тел. (04867) 2-66-89, 2-60-45 або звернутися особисто за адресою: м.Кодима, пл.Перемоги,1, каб.№13.

Нагадуємо про порядок звернення виборця за власною ініціативою до органу ведення Реєстру щодо зміни його персональних даних згідно зі ст.20 Закону України “Про Державний реєстр”:

  1. Кожен виборець, у разі зміни його персональних даних, може особисто звернутися до органу ведення Реєстру відповідно до своєї виборчої адреси із заявою про внесення змін до його персональних даних у Реєстрі. До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред'являються органу ведення Реєстру. Виборець, який постійно не здатний пересуватися самостійно, може уповноважити на подання такої заяви іншу особу. Виборець, який проживає чи перебуває за межами України, звертається із заявою до відповідної закордонної дипломатичної установи України, яка невідкладно передає заяву разом з документами (їх копіями), що додаються до неї, органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.
  2. У разі звернення щодо зміни виборчої адреси виборець подає органу ведення Реєстру за новою виборчою адресою заяву, до якої додаються документи (копії документів), що підтверджують зміну виборчої адреси виборця.

Отже, шановні виборці, незалежно від виборчих процесів, Державний реєстр виборців працює для Вас завжди. Для того, щоб Ви беззаперечно потрапили до списків виборців та змогли реалізувати своє конституційне право – право вибору.

Л.М.Хмельовська,

начальник відділу ведення

Державного реєстру виборців

апарату райдержадміністрації