08.09.2015

Виборчий процес взяв старт

25 жовтня 2015 року відбудуться чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, призначених Верховною Радою України. 5 вересня 2015 року в державі  розпочався  виборчий процес.

Відповідно до Закону України “Про місцеві вибори” 

- право голосу на виборах депутатів районної ради мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, належать до відповідних територіальних громад на території цього району та проживають в межах відповідного територіального  виборчого округу.

- право голосу на виборах депутатів обласної ради мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України та проживають на території відповідних районів, міст обласного значення, що входять до складу цієї області в межах відповідного територіального виборчого округу.

- право голосу на виборах депутатів сільської, селищної, міської ради, виборах сільського, селищного, міського голови мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, належать до відповідної територіальної громади та проживають в межах відповідного виборчого округу.

Належність громадянина до відповідної територіальної громади та проживання його на відповідній території визначається його зареєстрованим місцем проживання. 

Військовослужбовці строкової служби, громадяни України, які проживають за кордоном, а також особи, визнані судом недієздатними, та громадяни України, які за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі, вважаються такими, що не належать до жодної територіальної громади та не мають права голосу на місцевих виборах.

Документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є: 
 • паспорт громадянина України;
 • тимчасове посвідчення громадянина України  (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).
Підставою реалізації виборцем свого права голосу на місцевих виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці. 

Виборець на місцевих виборах може використати свій голос тільки на одній виборчій дільниці, на якій він включений до списку виборців. 

Органи Державного реєстру виборців постійно працюють над забезпеченням актуальності та достовірності відомостей про виборців.

З метою підготовки актуальних та достовірних списків виборців просимо всіх виборців Кодимського району  уточнити свої персональні дані, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації.

Особливо це стосується виборців: 
 • які голосуватимуть вперше (досягли 18-річчя);
 • які змінили прізвище, реєстрацію місця проживання тощо;
 • колишніх військовослужбовців строкової служби;
 • громадян, що повернулися з місць позбавлення волі;
 • громадян, які прибули із закордону і знялись з обліку в МЗС;
 • які під час останніх виборів виявили неточності в своїх персональних даних у списках виборців, або взагалі були відсутні в них та не звернулись до відділу ведення Державного реєстру виборців особисто. 
Звертаємось до всіх громадян з проханням віднайти можливість та прийти до відділу ведення Реєстру для перевірки персональних даних, внесених до Реєстру. Не залишайте перевірку на останній день — за три дні до виборів внесення у списки можливе лише за рішенням суду, якщо є сумніви — звертайтеся зараз!

Уточнити свої персональні дані виборці Кодимського району можуть щодня з 800 до 1700 години у відділі ведення Державного реєстру виборців за адресою м.Кодима, пл.Перемоги, 1, райдержадміністрація, І поверх, каб. № 13. 

Перелік необхідних документів:
 • паспорт особи або тимчасове посвідчення громадянина України, якщо особа недавно набула громадянства України; 
 • доручення ( виборець, нездатний пересуватися самостійно, може письмово уповноважити на звернення іншу особу );
 • свідоцтво про смерть ( для виключення померлого виборця ).
Також, перевірити своє включення до Державного реєстру виборців можна не виходячи з власної оселі, за умови наявності доступу до мережі інтернет, з допомогою он-лайн сервісу “Особистий кабінет виборця” на офіційному веб-сайті «Державний реєстр виборців» (www.drv.gov.ua) 

Якщо у вас виникли питання, пов’язані з Державним реєстром виборців, звертайтеся за телефонами:  2-60- 45, 2-66-89.

Начальник відділу ведення 
Державного реєстру виборців 
апарату райдержадміністрації 
Хмельовська Л.М