Відповідь районної державної адміністрації на відкритий лист мешканців Кодимського району

За результатами розгляду відкритого листа мешканців Кодимського району виконуючому обов'язки голови райдержадміністрації Г.М.Гладенькому з приводу продовження контракту з директором КП “Кодимське районне БТІ” Н.М.Гіль (газета “Вісті Кодимщини” № 5 від 31 січня 2015 року) повідомляємо.

Районна державна адміністрація неодноразово вносила на розгляд сесії районної ради питання про звіт директора комунального підприємства “Кодимське районне бюро технічної інвентарізації” та, за результатами його розгляду, розірвання контракту з Н.М.Гіль, готувала відповідні подання та проекти рішень районної ради.

Підстава - ухвала Кодимського районного суду від 18 квітня 2012 року № 2-а-1489/2011, яким визнано протиправними дії реєстратора зазначеного комунального підприємства; рішення Одеського апеляційного адміністративного суду від 06 грудня 2012 року №2-а-1441/11/1514 про визнання протиправними дії посадових осіб комунального підприємства “Кодимське районне бюро технічної інвентарізації” в частині реєстраційних дій стосовно власника нерухомого майна Кодимського РайСТ, що стало підставою для відчуження та ліквідації хлібзаводу; листа прокурора Кодимського району від 26.05.2014 року про виявлені правопорушення посадовими особами комунального підприємства “Кодимське районне бюро технічної інвентарізації”.

Зрештою, зазначене питання (з ініціативи районної державної адміністрації) було включене до порядку денного тридцять п'ятої сесії Кодимської районної ради (відбулась 25 грудня 2014 року), воно ретельно розглядалось на засіданні президії та у постійних комісіях представницького органу.

Підкреслюємо: райдержадміністрація в поданні та проекті рішення пропонувала розірвати контракт, укладений з Гіль Н.М. - директором комунального підприємства “Кодимське районне бюро технічної інвентаризації” та призначити (шляхом укладання відповідної угоди) нового керівника. Проте, остаточне рішення ухвалюється виключно депутатами райради.

За результатами розгляду зазначене питання було винесене на голосування. В сесійній залі голова постійної комісії районної ради з питань соціального захисту, охорони здоров'я, освіти, культури, спорту та у справах молоді внесла пропозицію: не призначати нового директора комунального підприємства “Кодимське районне бюро технічної інвентаризації”, а продовжити термін дії контракту з Гіль Н.М. ще на один рік - з 15 січня 2015 року по 15 січня 2016 року та доручити в.о.голови Кодимської райдержадміністрації укласти відповідний контракт із зазначеною особою.

За дане рішення депутати районної ради, які були присутні на сесії, проголосували одноголосно: 33 народні обранці віддали голоси за продовження дії контракту з Гіль Н.М., “проти” не подав голос жоден депутат. Наголошуємо: попри ухвалене рішення районна державна адміністрація не поділяє позицію депутатського корпусу районної ради, проте змушена укласти відповідний контракт.

Після такого суперечливого (м'яко кажучи) рішення представників громад Кодимського району, щонайменше подив викликає те, що відкритий лист мешканців Кодимщини до керівників органів влади підписали й чотири депутати районної ради. Адже хто, як не вони, повинні були пояснити громадськості таке несподіване рішення представницького органу та свою участь в голосуванні за нього. Тобто, депутати спочатку проголосували за непопулярне рішення, а потім вирішили підписати лист до керівників органів влади, у якому висловлюється незадоволення з приводу ними ж ухваленого рішення щодо продовження контракту з Гіль Н.М.

Втім, хто правий у цьому питанні - вирішувати громадськості Кодимщини.

 

Виконуючий обов'язки голови

районної державної адміністрації Г.М.Гладенький